Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pożegnalna wizyta burmistrza Rinteln w Sławnie [ZDJĘCIA]

Tomasz Turczyn
http://www.slawno.pl/
Pięknym gestem pożegnał się ze Sławnem, odchodzący na emeryturę, burmistrz Rinteln, Karl-Heinz Buchholz. Zaprosił do restauracji W Starym Kinie przyjaciół ze Sławna, z którymi współpracował przez 17 lat.

W ostatniej, oficjalnej wizycie do Sławna towarzyszyła odchodzącemu na emeryturę burmistrzowi Rinteln - małżonka Inga oraz grupa z Rinteln: Lisa Luchtmeier, wieloletnia przewodnicząca Stowarzyszenia Miast Partnerskich Rintel-Sławno-Kendal, Róża Koczewski, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia, Klaus Wißmann , radny i szef lokalnych struktur SPD z małżonką, Jürgen Peterson, dyrektor firmy wodociągowej z małżonką i Tobias Landmann, fotoreporter Schaumburger Zeitung. Karl-Heinz Buchholz, podczas spotkania, podkreślał, jak bardzo ważna była międzynarodowa współpraca, szczególnie w latach, przed transformacją ustrojową Polski. Rozpoczęła się w 1992 roku, podpisaniem aktu o wzajemnej współpracy społecznej i gospodarczej. Dokument podpisali ówcześni burmistrzowie: Sławna -Wojciech Ludwikowski i Rinteln -Friedrich-Wilhem Hoppe, w towarzystwie swojego zastępcy, Karla-Heinza Buchholza. Teraz nadszedł czas pożegnania się ze Sławnem i podsumowania. Karl-Heinz Buchholz uważa, że najwięcej na tej współpracy skorzystała młodzież obu miast, dla której organizowane były i nadal są, różnego rodzaju międzynarodowe obozy, spartakiady, uniwersytety letnie, wycieczki, wymiany szkolne i spotkania sportowe. Młodzi ludzie uczyli się poszanowania innych narodów, a zawiązane przyjaźnie są kontynuowane. Realizowano również inicjatywy kulturalne, liczne wystawy i plenery malarskie .

W Sławnie gościli wędrujący czeladnicy, którzy postawili w parku im. POW altanę parkową, nazwaną pawilonem przyjaźni i kamienne rzeźby. W pomoc dla Sławna zaangażował się Derk Steggewentz przedwojenny mieszkaniec miasta, główny inicjator nawiązania współpracy obu miast. W latach 90-tych angażował się w pomoc dla sławieńskiego szpitala i remont Bramy Słupskiej. Inicjował występy sławieńskiej orkiestry w Niemczech, pomagał młodzieży i szkołom.

Te dokonania były możliwe przy otwartość i serdeczność władz Rintel. Dlatego też, jak podkreślał burmistrz Sławna, Krzysztof Frankenstein, słowa uznania należą się dla Karl-Heinza Buchholz i jego małżonki. Za wieloletnią przyjaźń, otwartość i rzetelność oraz za zaproszenie na swoje pożegnanie ze Sławnem, przekazano im liczne dowody wdzięczności. Krzysztof Frankenstein wręczając prezent przekazał również list od władz naszego drugiego miasta partnerskiego Ribnitz-Damagarten. Orkiestra Dęta nadała dla Karl-Heinza Buchholz członkostwo honorowe orkiestry. Wymowne prezenty przekazali również przedstawiciele Stowarzyszenia Miast Partnerskich Sławno-Rinteln i inni przyjaciele ze Sławna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto