Jan Górski, sołtys Dąbek - lider protestujących mieszkańców

Jan Górski, sołtys Dąbek - lider protestujących mieszkańców (© FOT.R.PIETRASZ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Dość kłamstw i obłudy władz gminy Darłowo". I do tego jeszcze dopisek: "Mieszkańcy". Takiej treści baner rozwieszono przed Urzędem Gminy wiejskiej Darłowo. Oprócz tego przed urzędem, przez trzy godziny, manifestowała swoje niezadowolenie grupa mieszkańców , której przewodził Jan Górski, sołtys Dąbek.

Społeczność rozsierdziła uchwała Rady Gminy określająca wysokość opłat za dzień pobytu w Uzdrowisku Dąbki. Przegłosowano, że kuracjusze będą musieli zapłacić 4,2 zł w 2013 r., gdy w tym roku było 3 zł dla osób powyżej 7 lat, 1,5 zł dla dzieci od 4 do 7 lat i 1 zł dla niepełnosprawnych. W 2013 r. niepełnosprawni są zwolnieni z opłaty, ale za pobyt dzieci i dorosłych trzeba zapłacić 4,20 zł.
- Już w tym roku było dużo mniej turystów i ludzie narzekali na dziurawe chodniki i drogi - mówił Górski. - To, co będzie, gdy będą musieli zapłacić za pobyt dużo więcej?


Komentarze (32)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kicia (gość)

Wczoraj w teleekspresie patrzyłam ze zdziwieniem na obciachowe wystapienie wójta z jakimś zachwaszczonym placem i studzienka od szamba.
Naigrywanie sie z protestu ludzi to przejaw małości tego "człowieka".

kosa (gość)

Kosa w kieszeni sie otwiera na obłude fałszywego wojta z tym placem za gminą który chyba z piekielnej "dobroci" po proteście zrobił dla protestujących. Nie byłem tam bo tłuke się na robotach u angoli. Patrze na wszysto co w gminie, klikam na kronike pomorza, bo jest mi teskno. Łukaszenko z Darłowa!!! Szczać na takie pomysły!!! Szkoda gminych pieniedzy na takie dziadostwo!!! Prędzej mi ku...s na ręce wyrośnie niż ktoś tam kiedykolwiek stanie!!!

Zygmunt2 (gość)

Sorry ale nie jestem niczyim "parobkiem na polu" w przeciwieństwie co do niektorych, gdzie widac jedynie wirtualne objawy powaznych chorob i aktywnosci polegajacej na powtarzaniu ciagle pustych tych samych frazesow, BARDZO SMUTNY WIDOK
Na szczecie Czytelnicy Dziennika Sławienskiego nie upadli az tak nisko..

kmicic (gość)

Zygmunt wskocz na kolumnę i strzel sobie w łeb. Tak głupich wywodów nie mógł wymysleć nikt inny...jak tylko parobek robiący pod siebie na wójtowym polu!

maria (gość)

Jak by nie patrzeć ktoś próbuje rozbić zabetonowany świat p.wójta, choć znów nastał czas podwyższonego strachu. Żal mi ludzi w gminie. Nigdy nie będę żałowała p.wójta. To zły człowiek!

ryś (gość)

Nie wiem do czego zmierza Pan Neo, chcę myśleć że nie do rzeczywistości "Matrixa".
Na wiecu protestacyjnym...wymiennie byli mieszkańcy wielu sołectw uzdrowiskowych i innych też. Nikt mi nie wmówi że przemawiajacy obok mnie rolnik z Cisowa przyszedł bronić uzdrowiska (widać to na piątkowym zdjęciu w dodatku DB) Po prostu jest źle i dobrze że nie wszystkich zastraszył diaboliczny system wójta.

Neo (gość)

Dąbki to nie Darłowko, Według danych z 28 września 2009 r. Dąbki miały 285 stałych mieszkańców[1] a według danych z 2005 r. Darłówko zamieszkiwało ok. 1500 osób.
cała Gmina według danych z 31 grudnia 2009 roku miała 7677 mieszkańców.. chyba troche inna proporcja z tymi opłatami, bo gmina to nie tylko dabki

dedektyw (gość)

Patrzę na oświadczenia majatkowe wójta gminy i mówię z cała odpowiedzialnością totalny kłamca. Na wiecu publicznie mówi że koszuje gmine miesiecznie 7000,- a z oświadczenia majatkowego za 2010 wychodzi 15.000,- Kłamca!!!

Marta (gość)

Przy obecnym wójcie w Dąbkach nic się nie zmieni, nawet jeśli opłatę uzdrowiskową podnieśliby do 10 zł. Wystarczy spojrzeć na Dąbki i na Darłówko. Niegospodarność widać gołym okiem. Nasza miejscowość ma potencjał, niestety nie ma szczęścia do władzy. Żal serce ściska, a przed wczasowiczami wstyd!

Eryk (gość)

Kontrolują i to skrupulatnie, ale tylko tych co uczciwie zgłaszają działalność w gminie. Pozostali podwórka pełne samochodów wczasowiczów , ale nikt tam nie ma prawa kontroli.

tubylec (gość)

Przeciez i tak tej oplaty nie placi nawet we wczesniejszych nizszych wysokosciach i nikt prawie tego nie kontroluje; jak mozna skontrolowac ile kto ma wczasowiczow w sezonie ???bo wszyscy narzekaja ze zawsze za malo.. A podatek ROLNY w calej GMINIE WSZYSCY musza placic i ciagle rosnie!!!

obserwator (gość)

Nie ma co rozdzierać szat. Ludzie bardzo konkretnie pokazali co myślą o władzy na wsi w Darłowie i tyle. Nie ma reguł prowadzenia wiecu. Ma skutecznie ukazać zło lub dobro jakiego dotyka dana społeczność. Pewnie jest w p.Kupraczu jakieś dobro ale bardzo trudno go dostrzec!
A może jest tylko tym...,co na obrazku obok?