Darłowo Darłowo

(© FOT.TT)

W piątek - 13 października, w placówce Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej 36 w Darłowie będzie można spotkać się z doradcą emerytalnym. Punkt informacyjny ZUS będzie czynny od 9.00 do 14.00.

Specjalna usługa doradcy emerytalnego ZUS wystartowała 3 lipca. Jest skierowana głównie do osób, które będą mogły skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 – dla mężczyzn, co nastąpiło 1 października. Doradca na życzenie klienta może wyliczyć w oparciu o przygotowany przez ZUS kalkulator, symulowaną emeryturę na dzień osiągnięcia wieku emerytalnego. Przeprowadzi także prognozę, jak ta emerytura może się kształtować, gdyby klient przedłużył swoją aktywność zawodową np. o rok.

Ponadto doradca odpowie na pytania, wyjaśni od czego zależy wysokość emerytury i jakie dokumenty należy złożyć. Przyjmie także wniosek o emeryturę.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!