Kilkanaście delegacji z krajów europejskich wzięło udział w zakończonej w niedzielę I Międzynarodowej Konferencji Silver Tourism, w Darłowie. Miała ona miejsce w sali konferencyjnej hotelu Jan.

To wydarzenie bez precedensu, ponieważ jeszcze nigdy w jednym czasie nie goszczono u nas tylu przedstawicieli z Europy, min. z Francji, Niemiec, Szwajcarii, Danii, Austrii, Holandii czy Słowenii. Konferencja zgromadziła w Darłowie przedstawicieli biznesu turystycznego, samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych z całego kraju.


Starosta sławieński - Wojciech Wiśniowski, który otworzył konferencję akcentował, że rozwój turystyki „age friendly -przyjaznej starzeniu” w okresie średniego i niskiego sezonu to wielka szansa dla branży turystycznej naszego regionu. Konkluzją tegorocznej konferencji było podpisanie DEKLARACJI WSPÓŁPRACY I ROZWOJU W KIERUNKU WZMACNIANIA DZIAŁAŃ NA RZECZ SREBRNEJ TURYSTYKI W WYMIARZE EUROPEJSKIM. Deklaracja jest intencyjna, ale już dziś wiadomo, że do jej wypracowanego tekstu odwoływać się będą przyszłe działania wielu instytucji w kraju i w Europie. Nazwana została też mianem historycznej ponieważ została podpisana po raz pierwszy i w takim gronie.

Głównym organizatorem konferencji była Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sławnie.

Turystyka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!