Na terenie Domu Hospicyjno – Opiekuńczego im. Bp. Czesława Domina w Darłowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie 16. edycji Międzynarodowej Kampanii „Pola Nadziei”.

Kampania polega na zbieraniu funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych oraz na sadzeniu żonkili. W Polsce takie przedsięwzięcie rozpoczęło Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, które również koordynuje ogólnopolską akcją. W Darłowie zorganizowali ją nowy dyrektor hospicjum - ks. Krzysztof Sendecki oraz koło „Caritas" działające przy Szkole Podstawowej nr 3.

Uroczystość w Darłowie rozpoczęła się od Mszy Świętej w hospicyjnej kaplicy. Celebrował ją biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak w asyście siedmiu księży. Udział w niej wzięli: starosta powiatu sławieńskiego – Wojciech Wiśniowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz z małżonką, radni, wolontariuszki Caritasu, chorzy na wózkach, rodziny chorych, siostry zakonne i młodzież szkolna. W kazaniu biskup przypomniał o idei akcji „Pola Nadziei” oraz życzył nowemu dyrektorowi owocnej pracy w hospicjum. Obok własnoręcznie posadzonych cebulek żonkili umieszczono papierowe chorągiewki w kształcie żonkili z imionami i nazwiskami sadzących. Wiosną, gdy cebulek wyrosną żonkile odbędzie się drugi etap kampanii, czyli zbiórka publiczna na potrzeby chorych w hospicjum. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!