Darłowski port wzbogacił się o nowy statek wędkarski. "Blanka M" może zabrać na pokład 15 osób. Dla 12 wędkarzy i 3 osób z załogi w trzech kabinach nie zabraknie koi. W związku z tym nowa jednostka będzie mogła odbywać nawet kilkudniowe rejsy wędkarskie po Bałtyku.

"Blanka M" to przebudowany drewniany kuter rybacki, zmodernizowany przy udziale dotacji unijnej pozyskanej za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej (DLGR).

Armator Blanki Wiesław Szklany to znany w środowisku wędkarzy propagator nowoczesnego wędkarstwa morskiego. Najbardziej ulubiona przez wielu wędkarzy jednostka Szklanego to kuter Dar-19, który od kilkunastu już lat wypływa z wędkarzami z darłowskiego portu na dorsze. "Blanka M" dodatkowo przystosowana będzie do wędkarskich połowów łososi metodą trollingu.

W uroczystości chrztu jednostki wziął udział burmistrz Darłowa i jednocześnie prezes DLGR - Arkadiusz Klimowicz.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wedzisko (gość)

kuter spoko... przyjemny....
ale dlaczego nic szyper i reszta nie mowi o CHORYM DORSZU? tylko tlumaczy sie ze nie jest weterynarzem?!