Dąbki: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach [ZDJĘCIA]

Na Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Dąbkach spotkało się ponad 350 warcabistów oraz trenerów z całego kraju. Warcabiści przyjechali między innymi z : Mińska Mazowieckiego, Gniezna, Janikowa, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Pęgowa, Poczesnej, Marek, Bielawy, Błonia, Świecia, Komorza, Baszni, Miejskiej Górki, Bydgoszczy, Kuźnicy, Lubaczowa oraz Staniewic.

Głównymi organizatorami Mistrzostw byli:
- Polski Związek Warcabowy.
- Urząd Gminy Darłowo.
- Świetlica Jeżyczki.
- GZ LZS Darłowo

Rozgrywki przeprowadzono w hali przy Szkole w Dąbkach. Mistrzostwa urozmaicono dodatkowymi atrakcjami m.in. w połowie turnieju wylosowano upominki ufundowane przez Polską Spółkę Gazownictwa. Rozegrano również turniej warcabowy na plaży o puchar Wójta Gminy Darłowo, którego zwycięzcą został Daniel Skowronek z Jeżyczek.

Powiat Sławieński reprezentowało 10 zawodników z gminy Postomino (Szkoła Podstawowa w Staniewicach oraz 27 warcabistów z gminy Darłowo (GZ LZS Darłowo). Siostry Karolina i Daria Babiak zostały Mistrzyniami Polski w kategorii Juniorek do lat 19. Gmina Darłowo ufundowała puchary oraz medale dla zwycięzców we wszystkich ośmiu kategoriach (do lat 10,13,16.19), które wręczył wójt Radosław Głażewski. Na uroczystości zamknięcia Mistrzostw prezes Polskiego Związku Warcabowego Jacek Pawlicki wręczył nominacje dla zawodników, którzy wywalczyli prawo startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.