Na darłowskim rynku 2 maja z okazji Święta Flagi RP zgromadziło się blisko 1000 osób i wszyscy wzięli udział w 4. Biegu Flagi. Trasa o długości ok. 2 km przebiegała z placu T. Kościuszki ulicami: Powstańców Warszawskich, Św. Gertrudy, H. Wieniawskiego, F. Chopina, M. Skłodowskiej – Curie, al. Wojska Polskiego, S. Wyspiańskiego, Bogusława X, S. Żeromskiego do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Stosunkowo młode Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone, co roku 2 maja z radością świętowane jest w Darłowie. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.Po rozgrzewce w barwach biało czerwonych z flagami i z uśmiechem na twarzy biegli młodzi i starsi. Cały czas zagrzewali do rekreacyjnego wysiłku działacze stowarzyszenia Kultura Sztuka Region. Biegał burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz, kilku radnych, dyrektorzy szkół. Całą trasę przebiegł Waldemar Śmigielski inicjator tej sympatycznej imprezy. Wydarzenie uwieczniono na filmach i na zdjęciach wykonywanych m.in. z wysięgnika strażackiego wozu. Na mecie pod Pomnikiem Tysiąclecia czekał na uczestników biegu posiłek regeneracyjny. Darłowski Bieg Flagi cieszy się powszechną akceptacją wśród całego społeczeństwa, które owacyjnie pozdrawiało jego uczestników.

Organizatorem Biegu Flagi był Darłowski Ośrodek Kultury

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lola (gość)

kolejny raz widać kolosalną różnicę pomiędzy Sławnem a Darłowem. brawo dla Darłowa. Ciekawe jakie zapewni nam atrakcje miasto Sławno na obchody ,,Dni Sławna" czy znow zaproszą (,,ODZIAŁ") z niemiec? dziadki troszke poskacza a nasi ,,kulturalno oświatowi" będą się szczyciś i gratulować sobie udanej i atrakcyjnej imprezy.....

Edytowany przez moderatora: 2012-05-03 19:53

Edytowany przez moderatora: 2012-05-03 19:54

sławnianin (gość)

Brawo Darłowo, a Sławno nic nie zaproponowało na majówkę poza biegiem OSiR, a gdzie SDK?